Półkolonie z Biblioteką

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach wakacji odbywają się półkolonie oraz kolonie.
Za nami pierwsze dwa turnusy. O koloniach w Przesiece pisaliśmy w odrębnym artykule.
Uczestnicy półkolonii rozpoczęli letnią przygodę od gry terenowej w pobliskim lesie, tworzyli zawieszki z chrobotkiem oraz obejrzeli filmy w skockiej BiblioMuzie. We wtorek odwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Było bardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o jego podróżach do Amazonii czy innych krajów. W Biskupinie poznaliśmy ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze, w tym pozostałości osady obronnej z późnej epoki brązu i wczesnej epoki żelaza. Mieliśmy też warsztaty z gliny i tworzenia paciorków. Kolejnego dnia starsza grupa rozwiązywała zagadki w Escape room w Poznaniu, natomiast młodsza zwiedzała Wytwórnię Figur Woskowych. Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z Minionkami, Shrekiem czy Olafem. Piątki to zabawa w Traperskiej Osadzie w Bolechówku. Poznaliśmy stadko psów zaprzęgowych rasy Syberian Husky, które mają niesamowicie przyjazny charakter i ciepłe usposobienie. Było także ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Przed nami kolejne tygodnie z dziećmi i wakacyjnymi dla nich przygodami.

Turnus I

Turnus II