O nas

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach, usytuowana na skraju lasu jest atrakcyjnym miejscem do relaksu wśród książek. Lokalizacja Biblioteki przy DW 196 pozwala na łatwy dojazd do instytucji. Nowoczesne wnętrze, znakomite wyposażenie, nowości wydawnicze i różnorodna działalność w zakresie upowszechniania kultury, wiedzy, animacji, edukacji i informacji, spowodowały, że Biblioteka stała się niezwykle potrzebną i przyjazną mieszkańcom.
Brak barier architektonicznych i winda czynią ją dostępną dla osób niepełnosprawnych.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach jest instytucją powszechną, otwartą 61 godzin w tygodniu. Biblioteka jako główne cele stawia sobie promowanie czytelnictwa, wspieranie ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, podnoszenie jakości życia mieszkańców oraz współpracę z instytucjami i organizacjami działającymi na terenie gminy Skoki. Rozwija zainteresowania, ułatwia dostęp do szeroko rozumianej działalności artystycznej, angażuje się w ogólnopolskie akcje na rzecz potrzebujących.

Budynek biblioteki
Głowna sala biblioteki
Pokój edukacyjny w bibliotece
Gitara i zestaw perkusji w bibliotece