Napis: 73505,72.

Gorący środek zimy

Zagraliśmy w niełatwym czasie i w nieco nietypowym, jak dotychczas, stylu. A jednak, wspólnie z 66 wolontariuszami, którzy kwestowali w całych Skokach i gminie, zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy, aby wspomóc zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej, która leczy i ratuje wzrok najmłodszych pacjentów. Graliśmy z wielkim entuzjazmem, z poczuciem solidarności i z wiarą, że wynik Finału „Przejrzyj na oczy” pozwoli zrealizować marzenia o lepszym widzeniu.
Bo widzieć jest pięknie, bo w oczach dzieci pragniemy ujrzeć radość.
Nasi wolontariusze
Pomimo wichury i deszczu zaangażowani i pełni empatii młodzi ludzie, wyszli na ulice miasta i wsi, zachęcając przechodniów do wrzutki „co łaska”. Oprócz tradycyjnej kwesty założyli 14 e-skarbonek, które łącznie ze sztabową zasiliło prawie 250 osób!
Skockie Morsy
W zimnej wodzie jeziora Włókna hartowali ciała, a gorącymi sercami dzielili się z potrzebującymi.
Aktywni sportowo
Na sportowo dla WOŚP zagrało Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza. W Lechlinie można było trenować pod wprawnym okiem instruktorów: Joanny Tomczak, Tomasza Jarzembowskiego i Rafała Kędziory.
Zabawa na 102
Bal kostiumowy z interaktywnym pokazem baniek mydlanych ucieszył niejednego uczestnika. Organizujący go Anna i Arkadiusz Wieczorkowie, zmalowali barwną imprezę zasilając przy tym orkiestrowe skarbonki.
WOŚPowe targowisko połączone z marszem po zdrowie od lat ma swoich zwolenników. Organizacyjnie prym wiodą tutaj pracownicy urzędnicy z UMiG w Skokach z Tadeuszem Kłosem, Burmistrzem MiG Skoki, na czele. Pomocną dłonią służy Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia” w Antoniewie. Atrakcji co niemiara, od śniadania począwszy, poprzez animacje dla dzieci oraz wspomniany Nordic Walking wokół jeziora Budziszewskiego. Na targowisku nie żałował swojego głosu, orkiestrowy konferansjer, Piotr Wiśniewski.
Zumba dla Orkiestry to połączenie energii, kolorów i pomagania. Roztańczona Beata Druciarek „zaraziła” inicjatywą wiele pań, które wyginając śmiało ciało, zasiliły budżet WOŚP.
Radosna Planeta zagrała dla Orkiestry na całej planecie. Organizując zabawy dla najmłodszych, zagospodarowała im czas niecodziennie, a rodziców zachęciła, aby wsparli Fundację WOŚP.
Sklepiki na wynos działały w skockim urzędzie i w bibliotece. Można było nabyć smalec w słoiczkach, bidony, kubki, obrazy, notesy, maskotki, książki i wiele innych drobiazgów. Każdy zakup zasilał WOŚPową skarbonkę.
Animacje na Finał
W bibliotece pleciono warkoczyki, malowano ciało, była baloniada oraz warsztat tworzenia filcowych serce. Tutaj prym wiodły: Aneta Matuszak, Anna Wieczorek i Agnieszka Gatkowska.
Kawiarenka z ciastami podarowanymi przez sołectwa i mieszkańców, gorącą czekoladą oraz kiełbasą. Za ladą stanęły seniorki z PZERiI na czele z przewodniczącą Małgorzatą Florysiak. Grało kino i muzyka.
Aukcje na allegro
Wybrana przez Sztab opcja licytacji ponownie okazała się trafioną w dziesiątkę.
254 przedmioty i usługi przekazane zostały w celu ich zlicytowania. Nie zabrakło adrenaliny. Najwyższą kwotę osiągnęła koszulka wyjazdowa Lech Poznań z autografami, kupiona za 3272PLN.
Puszki stacjonarne i e-skarbonki
Do sztabowych puszek stacjonarnych zbierano ponadto w następujących instytucjach:
Stowarzyszeniu Edukacyjnym Tęcza w Jabłkowie, Pawłowie Skockim, Łosińcu i Rejowcu, w Przedszkolu Artystycznym w Potrzanowie oraz w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka w Skokach, w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach oraz w Bibliotece Publicznej.
Komisja licząca pieniądze w składzie: Marzena i Maciej Dureccy, Beata Cibail, Magdalena Kubicka, Sylwia i Sergiusz Widzińscy podliczyła wpłaty przekazane do puszek stacjonarnych. To niezwykle odpowiedzialne, wymagające skupienia zadanie wykonali jak zawsze wzorcowo.
Liczarki do banknotów i bilonu, użyczone zostały przez skockie banki: PKOBP i BS.
Kochani, zagraliśmy i wygraliśmy. Tradycyjnie, dwudziesty już raz. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli 2, 5, 10, 100, 1000 zł do wielkiego dzieła pomagania. Czujemy się szczęśliwi. Zagraliśmy z głowami pełnymi pomysłów, bezpiecznie i odpowiedzialnie.
Sztab 1072 działał w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy.