Festiwalowa podróż do Opola

Jak zapowiadaliśmy, tak się zadziało.

Opole powitało nas bezdeszczową, a nawet słoneczną aurą. W Muzeum Polskiej Piosenki czekało na nas 60 lat festiwalowych wspomnień: zdjęcia, nagrania, piosenki, wywiady, instrumenty, rękopisy, plakaty, nagrody, foldery. Cudowne muzyczne chwile pełne radości i wzruszeń w otoczeniu znanych i lubianych wykonawców i twórców polskich przebojów. Aleją gwiazd biegniemy, chciałoby się zaśpiewać wędrując ulicami miasta. Zatrzymaliśmy się przy pomniku Karola Musioła i przy Dworku Artystycznym, gdzie swoje dłonie odcisnęły polskie i zagraniczne gwiazdy estrady. Zachwyciły nas opolski rynek i Wzgórze Uniwersyteckie, a Amfiteatr uraczył dostojnością. Naszą przewodniczką była Beata Pakuła, której opowieści pełne legend i ciekawostek na długo pozostaną w pamięci skockich turystów. Polecamy Opole, każdemu, komu w duszy gra!
Organizator wyprawy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.