Alicja w pudełku

Alicja, bohaterka książki Carroll’a Lewis’a, stała się motywem przewodnim sobotniego spotkania zorganizowanego w skockiej książnicy.

Młodzi skoczanie i ich bliscy mieli okazję zgłębić tajniki sztuki powstawania lalek teatralnych oraz poznać tajemnice „wprawiania” ich w ruch, czyli ożywiania stworzonej postaci. Zajęcia prowadzone były przez aktorkę, Magdalenę Pawelec- Śląskiewicz.
W trakcie warsztatów uczestnicy oprócz wysłuchania fragmentów książki o przygodach Alicji w Krainie Czarów, rozgrzaniu przepony, mięśni twarzy oraz otwarciu aparatu mowy mieli okazję poćwiczyć językowe łamańce oraz dykcję, a także wykonać płaską lalkę teatralną wybranej przez siebie postaci oraz wziąć udział w miniprzedstawieniu.
Spotkanie odbyło się w sobotnie przedpołudnie, 9 marca, w Bibliotece Publicznej w Skokach i miało na celu zachęcić młodzież do udziału w zajęciach aktorsko-lalkarskich. Czy się udało? Zobaczcie Państwo sami, a wszystkim uczestnikom sobotnich warsztatów, którzy zdecydowali się spędzić miłe chwile z książką i nie tylko, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Zdjęcia: Sylwia Popadowska