Regał z książkami owinięty starym łańcuchem z zamkniętą kłódką

Tydzień książek zakazanych

Dziś trudno sobie wyobrazić zakaz czytania książek.

Historia jednak przypomina nam, że nie zawsze mieliśmy taką wolność-dowolność czytania. Cenzura obejmowała dzieła różne: od "Czerwonego Kapturka" rozpoczynając poprzez "Buszującego w zbożu", aż na "Mein Kampf" kończąc. Dlaczego właśnie te i inne utwory znalazły się na zakazanej liście? Przekonajcie się sami podczas lektury!

Konkurs w skockiej Bibliotece dla miłośników książkowych ciekawostek...

1. Przyjdź do naszej Biblioteki.
  2. Wypożycz książkę z listy tych zakazanych...wraz z nią otrzymasz formularz konkursowy do wypełnienia.
  3. Oddaj książkę do 15 października, wrzucając do skrzynki odpowiedź na pytanie: czy Twoim zdaniem książka, którą przeczytałaś/eś słusznie została objęta zakazem? Pamiętaj o uzasadnieniu swojej odpowiedzi.

Na czytelników czekają atrakcyjne nagrody!

Informacja o Tygoniu książek zakazanych w bibliotece

Regał z książkami owinięty biało-czerwoną taśmą ostrzegawczą
Na parawanie zawieszonych jest osiem kartek z ciekawostkami dotyczącymi książek zakazanych
Półki z książkami dla dzieci oznaczone taśmą ostrzegawczą z ikoną
Na półce kartka z informacją: tu znajdziesz książki zakazane.