Wspólne święto czytelnictwa

„Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm”.

Listem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, rozpoczęliśmy w skockiej bibliotece tegoroczne Narodowe Czytanie. Przekaz głowy państwa odczytała z niezwykłą elegancją, Wiesława Surdyk - Fertsch.
Uznaniem wśród widzów cieszył się film animowany pt. „Świteź” w reżyserii Kamila Polaka. Z kina uczestnicy akcji przeszli do czytelni, gdzie prezentowali wybrane utwory literackie naszego narodowego wieszcza. W Skokach czytanie łączy pokolenia. Wspólnej lekturze oddali się w sobotę, 3 września, dzieci, rodzice i dziadkowie oraz nauczyciele i uczniowie. Święto czytelnictwa trwa nieprzerwanie od jedenastu lat, każdorazowo zachęcając do refleksji nad polską kulturą i historią.
Dodatkowo w skockiej bibliotece uatrakcyjnione zostało koncertem muzycznym w wykonaniu Katarzyny Fornal i Mateusza Dońca oraz pamiątkowym odciskiem pieczęci Narodowego Czytania.
Całość prowadziła kustosz, Sylwia Popadowska. Za liczny udział kłaniamy się Państwu najserdeczniej.