Kolorowe zakładki do książek.

Unikatowe zakładki dla czytelników

Twórczyni zakładek do książek zdobywa serca i uznanie wielu czytelników Biblioteki Publicznej w Skokach.

Mowa o Wiesławie Pogodzińskiej, mieszkance Skoków od 1961.
Emerytowana nauczycielka podjęła się niecodziennego, ale jakże wdzięcznego zajęcia. Pani Wiesia „wyprodukowała” kilkaset zakładek. Każda inna, niepowtarzalna. Wiele z nich zawiera lokalne przesłanie, inne powstają okolicznościowo lub na świąteczny czas, kolejne przyciągają uwagę atrakcjami przyrodniczymi lub turystycznymi, zachęcają do diety lub pielęgnują sztukę ludową.
Materiałów plastycznych, niezbędnych artystycznej babci, dostarczają wnuki. Pani Wiesia wykorzystuje wycinki z archiwalnych egzemplarzy „Przekroju” oraz „Kobiety i życia”, z kalendarzy i „Wiadomości Skockich”.
Wiele ozdobnych zakładek trafiło do skockiej instytucji kultury, a stąd systematycznie dołączane są do wypożyczanych książek.
Trzymajmy więc kciuki za niezwykłe zainteresowanie pani Wiesławy, życząc jej zdrowia i dalszych twórczych pomysłów.

Starsza pani w okularach siedzi przy biurku, na którym leżą kolorowe kartki, nożyczki. klej. Po lewej stronie zaświecona lampka biurkowa.
Kolorowe zakładki do książek.