Skockie dzieci dla klimatu

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbył się w tym roku pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”.

Skocka Biblioteka postawiła na… „Pszczoły” - książka Piotra Sochy okazała się ciekawym zalążkiem do przeprowadzenia różnorodnych zajęć. I tak, inauguracyjnym spotkaniem Tygodnia Czytania w skockiej Bibliotece były warsztaty teatralne „Pszczółka Maja w teatrze lalek”, dla których inspiracją stał się „Pierwszy lot” bajkowego owada. Przyjaciółkę pszczółkę mają już maluchy z bibliotecznej Przystani, Plastusie budowały dla nich domy, a wspomnienie zumbowego tańca pszczół do dziś wprowadza nas w dobry humor. Zabawa zabawą, a pszczółki to przecież pracowite istotki, tak więc młodzi czytelnicy nie pozostali im dłużni – w czasie zajęć artystycznych każdy uczestnik stworzył ekologiczną grę kółko/krzyżyk a piątkowe popołudnie upłynęło pod hasłem Busy Bees na zajęciach anglojęzycznych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych pracowitych instruktorek: Magdaleny Pawelec, Anny Wieczorek, Beaty Druciarek, Agnieszki Gatkowskiej i Zuzi Kozdęby.