Pszczela przygoda

Bajką animowaną o narodzinach pszczółki Mai rozpoczęły się majowe „Dziecięce rozmowy o książce i filmie…”.

Zajęcia z tego cyklu odbyły się we wtorkowe popołudnie, 21 maja, w drugim dniu spotkań zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pszczół. Gościem specjalnym była tego dnia mieszkanka naszej gminy, Monika Fliszkiewicz, pszczelarz nie tylko z zamiłowania. Oprócz rozmów o pszczołach i miodzie pani Monika zafundowała uczestnikom wiele atrakcji. Dzieci i ich rodzice mieli okazję m.in. obejrzeć spreparowane okazy pszczelej rodziny, zobaczyć „gigantyczną” pszczołę w przekroju, zapoznać się z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu, a także „popróbować” pszczelego pyłku oraz przymierzyć kapelusz pszczelarza i zapozować w nim do zdjęcia. Największą jednak atrakcją okazała się „namiastka ula” czyli rój żywych pszczół na ramce ukrytej za pleksowymi szybkami.
Pszczela Przygoda w skockiej bibliotece rozpoczęła się w poniedziałek, przed południem, spotkaniem uczestników Przystani Malucha, prowadzonej przez Annę Wieczorek. W czasie zajęć najmłodsi skoczanie i ich bliscy zaprzyjaźnili się z pszczółkami, dowiedzieli się skąd bierze się miód oraz mogli dotknąć miodowej masy. Natomiast podczas popołudniowych zajęć grup plastycznych ich starsi koledzy i koleżanki zgłębiali tajniki niełatwej sztuki rysowania pszczół. Zabawa była przednia. Oprócz wiedzy zdobytej podczas spotkań przyniosła ona uczestnikom wiele radości i zadowolenia. Każdy uczestnik pszczelarskich warsztatów otrzymał pamiątkowy medal lub zakładkę.
Były to bardzo interesujące zajęcia, które na długo zapadną w pamięci dzieci. Najważniejszym ich przesłaniem było uświadomienie i tym młodszym, i tym starszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Serdecznie dziękujemy pani Monice oraz pani Ani za poświęcony czas i przekazanie dzieciom cennych wiadomości.

Sylwia Popadowska

Galeria