Po rowerze książka

8. edycja Rajdu Bibliotekarza zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Skokach przyciągnęła, w słoneczną sobotę 13 maja, ponad 50 cyklistów małych i dużych.

Wspólnie pokonano trasę 15 km po najbardziej malowniczych miejscach Skoków i częściowo Potrzanowa. Były więc lasy, stawy rybne, jez. Karolewskie z kładką oraz jez. Brzeźno, gdzie uczestnicy zrobili sobie przerwę. Tu także rośnie przyrodnicza ciekawostka naszej gminy: drzewo Grusza Pospolita, która jest największym osobnikiem tego gatunku na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Łopuchówko. Grusza kilka lat temu została przez Radę Miejską Gminy Skoki uznana za pomnik przyrody.

Po rajdzie, po pysznym co nieco, uczestnicy imprezy wyjechali do domów z książkowymi upominkami. Zapytałby kto, co ma rower wspólnego z książką? Odpowiadamy więc łamiąc reguły pytaniem na pytanie. Przy czym najlepiej odpoczywa się po rowerze? Oczywiście przy książce.

Tekst i zdjęcia: Karolina Stefaniak