Lato z Biblioteką-półkolonie

Po raz szesnasty Biblioteka Publiczna organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach wakacji odbywają się półkolonie, kolonie i Lato w Teatrze.
Za nami pierwszy turnus. Uczestnicy półkolonii rozpoczęli letnią przygodę od wypieku bułeczek i tworzenia ekologicznych toreb w dymaczewskiej ArtZagrodzie. Było także ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Poznańskie ZOO zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Tak było i w miniony wtorek. Kolejny dzień dzieci spędziły w Solcu Kujawskim. W parku odbyły wędrówkę przez erę mezozoiczną, maszerując ścieżką dydaktyczną z ponad setką modeli dinozaurów w skali 1:1. Emocjonowały się w kinie 5d i podziwiały Polskę w miniaturze. Pobyt w Bibliotece uatrakcyjniły warsztaty pełne czekoladowych doświadczeń. Niezwykle interesującym okazał się survival w poznańskiej Palmiarni. Była to swoista szkoła przetrwania w tropikalnej dżungli. Przewodnicy wcielili się w rolę doświadczonych eksploratorów. Wykorzystując bogatą ekspozycję Palmiarni, uczyli małych rozbitków, które rośliny pomogą im w zdobyciu wody, które dadzą pożywienie, a które mogą ich zabić. Taka narracja okazała się nieporównywalnie ciekawszą niż zwykłe oprowadzanie.
W końcu nadszedł czas na zabawę w Geozbieraczy na Cytadeli. Na czym polegała? Geocaching to znana na całym świecie gra terenowa w odnajdywanie skrytek za pomocą GPS. Organizatorzy przerobili ją na drużynową grę integracyjną Geozbieracze.
Przed nami kolejne tygodnie z dziećmi i wakacyjnymi dla nich przygodami.

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od rodziców oraz Kruszgeo Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o.

Zdjęcia z I turnusu 4-8.07.2022

Zdjęcia z II turnusu 11-15.07.2022