Grupa kolonijna na plaży na tle morza

Kolonie na fali

Na koloniach życie płynęło …radośnie, z przygodami, z adrenaliną, na wesoło, na sportowo, edukacyjnie i artystycznie.

Młodzi mieszkańcy miasta i gminy Skoki wyjechali na pierwsze, organizowane przez Bibliotekę Publiczną, kolonie. Kilka wspólnie spędzonych dni nad morzem, wystarczyło, aby złapać obozowego bakcyla. Były zbiórki, konkursy czystości, chrzest morski i rejs galeonem. „Wyprawy statkiem długo nie zapomnimy” zgodnie przyznali uczestnicy. Świeżo ochrzczone wilki morskie odwiedziły Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie i dały upust logicznemu myśleniu, w ślad za Leonardem da Vinci, w „Leonardii”. Wszyscy uczestnicy zaliczyli wspinaczkę w parku linowym. Nie zabrakło dyskoteki na plaży i rozgrywek sportowych. Emocje sięgały zenitu, a uśmiechy dzieci zapewniły nas, że kolonie na fali warte były organizowania. Z morskim pozdrowieniem – załoga biblioteczna.

Dwoje dzieci w uprzężach i kaskach pokonuje przeszkody w parku linowym
Trzech chłopców stoi na plaży, w tle morze
Grupa dzieci owinięta ręcznikami kąpielowymi stoi na plaży
Jeden chłopiec zakopany po szyję w plażowym piasku, za min stoi ośmiu chłopców
Grupa ośmiu dziewcząt pozuje na plaży. Cztery z nich siedzą pozostałym
Grupa 45 dzieci stoi na moście, w tle statek galeon oraz latarnia morska w Darłowie
Grupa 45 dzieci stoi przed latarnią morską w Darłowie
Grupa 45 dzieci pozuje na plaży, w tle morze. Część dzieci stoi, czternaścioro klęczy i cztery osoby leżą.
Grupa dzieci siedzi przy stołach na statku.
Ośmiu chłopców stoi obok stołów do tenisa stołowego i piłkarzyków. Trzech chłopców ma zawieszone na szyjach medale.
Grupa jedenastu dziewczynek stoi przed Zamkiem Książąt w Darłowie.
Cztery dziewczynki malują obrazek na dużej kartce papieru.
Czterech chłopców bawi się drewnianą zabawką. Drewniana konstrukcja na czterech słupkach, do której przymocowane są sznurki, na końcach których są pozawieszane drewniane kołeczki.
Trzech chłopców bawi się drewnianym krążkiem na stole.
Trzech chłopców strzela drewnianymi krążkami do małych otworów w drewnianym zamku.
Grupa dzieci ubrana w uprzęże i kaski, gotowa do wejścia na przeszkody w parku linowym.
Dwoje dzieci w uprzężach i kaskach pokonuje przeszkody w parku linowym
Dwoje dzieci w uprzężach i kaskach pokonuje przeszkody w parku linowym. Jeden z chłopców jedzie na tyrolce.