Karciana miłość

Mała miejscowość gdzieś w wielkopolsce. Niewielka biblioteka na skraju lasu.

Miejsce, do którego mogą przyjść wszyscy i to nie tylko by wypożyczyć książkę, audiobook, film czy grę planszową. Jest ona bowiem także otwarta na ludzi z ciekawą profesją, ogromną pasją, na hobbystów.
Skocka książnica, bo o niej mowa, gościła w swych skromnych progach mieszkańca naszej gminy, nauczyciela, pedagoga, który oprócz miłości do przekazywania wiedzy i kształtowania nowych pokoleń ma jeszcze jedną miłość, miłość do kart i gier karcianych. Miłością tą próbuje zarazić zarówno młodych jak i starszych swoją wiedzę przekazując im podczas spotkań kółek brydżowych.
W sobotnie przedpołudnie, 11. maja w sali biblioteki część swojej pokaźnej kolekcji ozdobnych talii kart pochodzących z różnych stron świata zaprezentował Grzegorz Samol. Pan Grzegorz zechciał również przybliżyć uczestnikom spotkania historię powstania kart do gier oraz mówił o technikach ich wytwarzania. Sobotnie spotkanie odbyło się w trzech blokach, z których dwa zakończyły się warsztatami plastycznymi, a jeden z nich seansem filmowym. Właściciel tej nietuzinkowej kolekcji obiecał, że chętnie spotka się z fanami karcianych gier jeszcze raz, by odbyć z nimi wyjątkowa podróż do świata karcianej sztuki.

Sylwia Popadowska

Galeria