Calineczka i lalki na dłoni

Andersen w Skokach.

Calineczka. Maleńka dziewczynka narodzona z ziarna zasadzonego przez bezdzietną kobietę. Jej uroda sprawiła, że w pierwszej kolejności porwał ją ropuch, potem chrabąszcz, następnie kret, a na końcu trafiła ona na ukwieconą łąkę, gdzie poznała, pokochała i poślubiła króla elfów.
Ta piękna opowieść, autorstwa H.Ch. Andersena stała się inspiracją do tworzenia w sobotnie przedpołudnie, 2 kwietnia lalek teatralnych. Tym razem były to lalki na dłoni, tzw. pacynki. Przewodnikiem po świecie sztuk teatralnych była aktorka, lalkarka Magdalena Pawelec. Warsztaty odbyły się w dniu 217. urodzin autora. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać baśnie w dwóch językach, polskim i ukraińskim. A wszystko to dzięki uprzejmości pani Alony, mamy jednej z uczestniczek warsztatów, za co serdecznie dziękujemy.
Kolejne warsztaty teatralno-artystyczne odbędą się w maju. O terminie powiadomimy w najbliższym czasie. Osoby chętne serdecznie zapraszamy do udziału.